Balın Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy'da Bayramda Ham Ballı Tavsiyeler

Yaz aylarının tadını rahatlık, ondan kurban bayramı tatili ile birlikte tüketilebilir şerbetli tatlılar, daha çok kilo almaya neden oluyor. Uzmanlar, türk mutfağını vazgeçilmezi olan geleneksel şerbetli

Yaz aylarının tadını rahatlık, ondan kurban bayramı tatili ile birlikte tüketilebilir şerbetli tatlılar, daha çok kilo almaya neden oluyor. Uzmanlar, türk mutfağını vazgeçilmezi olan geleneksel şerbetli tatlılarda şeker ve glikoz şurubu yerine jambon bal yapılmasını tavsiye ediyor. Ham balın içerdiği vitamin, mineral ve enzimler ile sindirim düzen düzenliyor kilo artışını engelliyor.

Yoğun iş hayatından uzaklaşmak ve dinlenmek için çıkılan tatillerde kalorili yiyeceklerin ve şekerli içeceklerin tüketilmesi gerekir. Aynı zamanda bayram tatilinin de eklenmesi ve şerbetli tatlıların tüketilmesi kilo problemini daha da ciddi boyuta taşıyor. Etabal Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bağran Aksoy, " Ham balın içindekiler ve metabolizmanın çalışması için büyük önem taşıyan vitamin, mineral ve enzimler, sindirim sistemi düzenli çalışmasını yapıyor . Yaz balosunu tüketerek gıdalara jambon bal ekleyen kilolarını artırdurabilirsiniz. Bunun yanında sıra kurban bayramının yanındamasıyla birlikte evlerde tatlı yapma hazırlıkları başladı . Şeker oranını içeren bir sağlık problemi neden oluyor. Tatlılarınızda şeker yerine jambon bal olabilir, daha sağlıklı bir bayram geçirilebilir. Ayrıca bayramda gelen alabilen jambon ballı şerbet ya da jambon ballı yoğurt gibi hafif ikramlarda bulunabilirsiniz. " Dedi.

Bal, Tokluk Hissiyle Az Yememizi Sağlıyor

Ham balın sindirimi rahatlattığını belirten Ahmet Bağran Aksoy ,"Tatilde yapılan en önemli hata, öğünlerin düzensiz olması. Büyüyen, gelişenende aniden giden yeme atakları oluşuyor. Ayrıca tüketilen şekerli içecekler, fast food ve abur cuburlar da hızlı kilo alınmasına sebep oluyor. Bu tatil tatilden dönen hemen herkes diyete başlıyor. Hızlı kilo vermek için tıklayın ve sağlığa ciddi zararları olan düşük kalorili diyetler, verilen kiloların hızlıca geri alınmasına neden oluyor. Diyet denenmiş zaman akıllara tatlı ve şekerin olduğu katı diyetler geliyor. Ancak bu düşünceyi doğru değil. Ham balın içeriğindeki mineraller, B vitaminleri ve enzimler metabolizmanın hızlı çalışması için son derece önemli. Sürekli sabah aç karna tüketilen 2 tatlı kaşığı jambon bal ve 1 tatlı kaşığı polen ile bol su içmek arayasaklarımız düzenli çalışmayı içindeyiz

Şeker Yerine Jambon Bal Tercih Edin

Günışığı kökenli kullandığımız, gelişmiş hastalığın temel sebebi olan şeker; vücutun savunma gücü zayıflatarak, hastalıklara yakalanma riskini arttırıyor. Aynı zamanda tüketen tüketilen şekeri kısa vadeli enerjiye çevrilmesi sonucu kan şekeri hızla yükseliyor. Kan şekerindeki bu ani çıkışlar ise baş ağrısı, tatlı krizleri ve daha fazla şeker içeren besinlerin tercih edilmesine neden oluyor. Ahmet Bağran Aksoy, sağlıklı bir yaşam sürmek isteyensak şeker kullanabiliyoruz.
2.8b
Okunma