img

Başkan Soyer, Hindistan Büyükelçisi’ni ağırladı


Başkan Soyer, Büyükelçinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İlişkilerimizi geliştirip çalışmalar yapmak için çok odak noktamız var. Mesela U20. Dünya kentleri Şubat’ta Ahmedabad’da buluşacak. Bu ilk olarak ilişkilerimizin gelişmesi için önemli. İkinci olarak İzmir’de film çekimleri için platolar oluşturuyoruz. Film endüstrisine destek oluyoruz. Bollywood’a da İzmir’de ev sahipliği yapmak isteriz. Yüz yüze ilişkilerimizi geliştirmek çok önemli. Bu hükümetler arası ilişkilere kıyasla daha verimli. Bu barışı destekler ve ekonomik gelişime de katkı sağlar.” dedi.

“Şimdi yeni adımlar atma zamanı”

Potansiyeli geliştirmek için destek vermeye hazır olduklarını belirten Başkan Soyer, “Çok güçlü bir altyapımız var. Sinem Ofisi kurduk bünyemizde. Şimdi yeni adımlar atma zamanı. Hint film endüstrisini İzmir’de ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Hindistan’ın tur operatörlerini kentimizde ağırlayabiliriz. İzmirli operatörler ile tanışır. İzmir’i turlarına dahil eder.” ifadelerini kullandı.

 “Kültürel etkinlikler yapalım”

Büyükelçi Paul ise İzmir’in çok özel bir kent olduğunu söyleyerek, “Mart sonunda üst düzey bir heyet Türkiye’ye gelecek. İstanbul ve İzmir’i ziyaret edecek. Bu yıl 75. bağımsızlık yılımızı kutlayacağız. Türkiye’nin de 100. bağımsızlık yılı. Bu özel yılları onurlandıracak kültürel etkinlikler yapmak isteriz. İzmir’e turizm alanında daha çok turist gelmeli.” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.