Dark İstanbul Antoloji İkinci Kitap çıktı

Dark İstanbul Yayınları’nın gizem, polisiye, psikolojik gerilim, korku, mitoloji ve bilimkurgu alanlarında İstanbul’a odaklanan seçki serisinin ikinci kitabı “Dark İstanbul Antoloji İkinci Kitap” çıktı.

İstanbul’un yaşanmış ve yaşanacak olan efsanelerinden ilham alarak oluşan “Dark İstanbul Antoloji İkinci Kitap” yazarları arasında yer alan Aşkın Zengin Akkuş, Funda Özlem Şeran, Gökcan Şahin, Mehmet Berk Yaltırık, Nurgül Çelebi, Özlem Ertan, Uğur Kılınç, Samir Hamzaoğulları ve Serhat Filiz birbirinden farklı türdeki hikâyeleri kaleme aldılar.Kapak tasarımı Serhat Filiz’e ait olan “Dark Antoloji İkinci Kitap”, kitapçılarda ve online kitapçılarda okuyucularla buluşuyor. Kitap Açıklaması:

“Dark İstanbul’un fantastik, korku, gizem, polisiye ve psikolojik gerilim yazarlarının uyarısıdır!”

Kendinize yarattığınız cehenneminizden kaçamayacaksınız. Kız Kulesi’nden yükselen kanlı ayin çığlıkları, geçmişten alacaklı lanetli ruh, iblislere meydan okuyan Medusa, yarı insan yarı ucubelerin çağrıları, antika semaverin laneti, katil hayaletler, bakkalın üstündeki apartmandan yayılan dehşet, aynadaki başka suratlar, cadıların amansız savaşı, şizofren canilerin ölü bedenlerle birleşen yaşamı, Toprak Ana Gaia’nın rahminden fışkıran döllenmiş su, İstanbul’un kılcal damarlarını amansızca kaplıyor. Vakit dolmak üzere. Kim olduğunuzu bilmiyorsunuz! Bilmeye cesaretiniz varsa, Dark İstanbul’un gizemli dünyasına giriş yapmak için sayfayı çevirin!

Yayınevinin notu: Yolu İstanbul’dan geçmeyen ya da İstanbul hayaliyle yanıp tutuşmayan imparator, tüccar, entrikacı, soytarı, komutan, din adamı, büyücü, filozof, bilgin, gezgin, şair, ressam, yazar, gazeteci, maceracı, turist, denizci, korsan, cani, defineci, arkeolog, bilim insanı, kâşif, mucit, fedai, evliya, aziz, bürokrat, mimar var mıdır? Yoktur…! Fantastik, Gizem, Polisiye, Psikolojik Gerilim, Korku, Mitoloji, Bilimkurgu alanlarında bir araya gelen yazarlar olarak; “İstanbul’u bir de biz hayal edelim,” diyoruz. Bu kitaptaki her öykü yakında beyaz perdede olacak.

Hibya Haber Ajansı

Okunma