Dünya makarna günü BigChefs’teki lezzetlerle kutlanmaya değer

Birbirinden güzel lezzetleri menüsünde bir araya getiren BigChefs’in usta şeflerinin reçeteleriyle, makarnaların çekiciliği daha da artıyor. En kaliteli ürünlerle hazırlanan makarnalar

Birbirinden güzel lezzetleri menüsünde bir araya getiren BigChefs’in usta şeflerinin reçeteleriyle, makarnaların çekiciliği daha da artıyor. En kaliteli ürünlerle hazırlanan makarnalar BigChefs’te birbirinden nefis soslarla bir araya geliyor ve farklı damaklara hitap ediyor.

En lezzetli soslar

BigChefs’in menüsünde yer alan makarnaların her biri lezzetli soslarla hazırlanıyor. Sicilya’yla özdeşleşen casarecce, menüde kuru domates, pesto, tavuk kremanın eşliğinde Pesto Rosso olarak sunuluyor. Klasik ve acılı makarna sevenlereyse Penne Arrabiata öneriliyor. Deniz Ürünleri Fettuccine kalamar, karides, somon ve istiridyeyi bir araya getirerek lezzet şöleni sunuyor. Mantar, tavuk ve parmesanla hazırlanan Fettuccine Alfredo, dengeli aromasıyla damakları şenlendirecek bir seçenek. Mini köftelerin eşlik ettiği Fırında Peynirli ve Köfteli Spaghetti lezzetli bir alternatif sunarken patlıcan ve taze mozzarella ile hazırlanan Penne Norma, makarnanın enfes tadını ortaya çıkarıyor. Lezzeti Karadeniz’den gelen Sinop Mantısı da BigChefs’in menüsünde, geleneksele uygun olarak yoğurt ve cevizle servis ediliyor.

Glütensiz beslenmeye özen gösterenler de makarna menüsünden seçim yapabiliyor. İstenilen makarna çeşidini BigChefs şubelerinde, sipariş verirken glütensiz olarak tercih etmek mümkün.

Dünya Makarna Günü Hakkında

Bugünkü hali gibi olmasa da antik çağlarda bile makarnanın olduğu kabul ediliyor. İlk makarnanın Çin, İtalya, Doğu Avrupa, Arap Yarımadası gibi farklı coğrafyalarda ortaya çıktığına dair görüşler var. Ama kabul edilen birbirine yakın zamanlarda, farklı yerlerde benzer makarna hamurunun yapıldığı yönünde. Bugün içeriğinden şekline kadar 600’den fazla makarna çeşidi bulunuyor ve dünyanın her yerinde yeniyor. Dünya Makarna Günü ise ilk kez 1995 yılında makarna sanayicilerinin bir araya geldiği bir toplantıda fikir olarak sunulmuş ve 1998’den beri de Ekim ayının 25’inde kutlanıyor. Güne özel olarak da makarna hakkında bilgiler veriliyor ve bilindiğinin aksine sağlıklı ve besleyici olduğunu duyurmak yönünde çalışmalar yapılıyor.

BigChefs Hakkında:

2007 yılında Ankara’da kurulan BigChefs, ilk günden itibaren misafir memnuniyetine öncelik vererek kısa sürede Türkiye’nin önde gelen restoran zinciri markası haline gelmiştir. 2014 yılında ilk yurt dışı şubesini Dubai’de açarak küresel bir marka olma yolculuğunu başlatan marka, günümüzde yurt içi ve yurt dışında toplam 61 şubesi ile hizmet vermektedir. Taxim Capital’den sağladığı fon desteğiyle hızla büyüyen BigChefs, başarılı yatırımlarıyla Türkiye’ de ve dünyada marka bilinirliğini arttırmaya devam etmektedir. Taxim Capital yatırımcıları arasında EBRD (Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası), IFC (Uluslararası Finans Kurumu, Dünya Bankası Üyesi), EIF (Avrupa Yatırım Fonu), DEG (Alman Yatırım ve Kalkınma Bankası) gibi uluslararası saygın kurumları barındırmaktadır.

Kaynak:contactplus

2.6b
Okunma