Elexus Hotel’e ödül yağdı

Birbirinden farklı ve özgün mutfaklara ait lezzetleri restoranlarında barındıran Elexus Hotel, mutfak şeflerinin başarılarıyla bir kez daha ön plana çıkıyor. Türkiye’nin birçok yerinden

Birbirinden farklı ve özgün mutfaklara ait lezzetleri restoranlarında barındıran Elexus Hotel, mutfak şeflerinin başarılarıyla bir kez daha ön plana çıkıyor. Türkiye’nin birçok yerinden gelentoplamda 800 yarışmacı şef ve şef adaylarının yarıştığı ve ana temasını “Turunçgiller” den alan GastroAntalya kapsamında düzenlenen yarışmalarda Elexus Hotel şefleri 5 altın madalya dahil olmak üzere 13 ödülle Kıbrıs’a geri döndü.

Saf Çikolatadan Antika Eserler

Avrupa’daki birçok yarışmada dereceler kazanan Elexus Hotel’in şefleri, “Çikolatadan Antika Eserler” konseptiyle 100-150 yıllık fonograf, radyo, gramofon, daktilo başta olmak üzere antika niteliği taşıyan birçok objelerin birebir aynısını çikolatadan yaptı. Nostaljiden ilham alınarak saf çikolatadan yapılan eserler arasında özellikle 7 kilo ağırlığındaki gramofon ve klasik çevirmeli telefon yarışmada ilgi odağı oldu.

Elexus Hotel Executive Sous Chef ve takım lideri olan Ali Keskin, Sous Chef Cevdet Özdemir, Chef de Cousine Aydın Kuzucanlı, Samet Çizgen ve Kutay Çakır, bireysel display ustalar kategorileri dahil olmak üzere gerçekleşen yarışmalarda 5 altın madalyayı kazandı.

Hibya Haber Ajansı

1.9b
Okunma